PodcastyWolfcast

Wolfcast: Éra osmibitů

V druhém Wolfcastu s vámi Michal Rybka projde historii slavných osmibitů z 80. let 20. století. Je co poslouchat!

ZX Spectrum, Commodore 64, Apple II nebo Atari. Fungují na vás názvy osmibitů jako zaklínadlo, anebo spíš jako jakási náhodně poskládaná slova? Ať už odpovíte jakkoliv, v druhém Wolfcastu se o nich dozvíte všechno. A nejen o nich. Hardwarový historik a novinář Michal Rybka vás zavede ke vzniku osmibitů a projde s vámi i skrz jednotlivé (a často ne až tak známé) modely. Stranou nezůstávají ani vizionáři, v jejichž hlavách počítače vznikly. Jack Tramiel, Clive Sinclair nebo Nolan Bushnell a Steve Jobs a další – o jejich unikátním přístupu k věci se vyprávějí legendy, na které Michal nezapomíná.

WOLFCAST VĚNOVANÝ OSMIBITŮM SI POSLECHNĚTE ZDE!

Wolfcast najdete na následujících odkazech:

Anchor

Spotify

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Wolfcastu

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email tidva@retronation.cz

35 komentářů: „Wolfcast: Éra osmibitů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *