PodcastyRetro noty

Retro noty 30: Nile Rodgers

Co spojuje Davida Bowieho, Madonnu, Tomb Raider a Mass Effect? Producent a skladatel Nile Rodgers! Tuhle hádanku vám objasní a pustí do uší Jarda Konáš!

Nile Rodgers je v hudebním světě legenda. Aby taky ne, když složil řadu hitů. Jeho kapela Chic roztančila celý svět a on sám spolupracoval s takovými hvězdami jako David Bowie nebo Madonna. Před dvaceti lety se Rodgers vrhl do produkování herních soundtracků. Zprvu odvážný plán byla svého času trefa do černého a z Rodgersovy společnosti Sumthing Else Music Works se stal vydavatelský hegemon herní hudby.

RETRO NOTY O NILU RODGERSOVI SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Jako producent dokázal Rodgers prošlapat herním soundtrackům cestu do hudebního průmyslu. Bez přehánění, nebýt Nile Rodgerse, má dnes herní hudba na scéně úplně jiné a velmi pravděpodobně ne tak důležité postavení. V dnešním podcastu si povíme příběh chlapíka a jeho labelu, kterým prošly takové herní značky jako Assassin’s Creed, Halo, Mass Effect nebo Tomb Raider.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *