PodcastyRetro noty

Retro noty 07: Hudba současných RPG

V posledním dílu malé trilogie o hudbě v RPG vás Jarda Konáš provede notami a takty legend jako Diablo, Fallout, Gothic nebo Final Fantasy VII.

Od úplných prvopočátků a zlatou éru se dostáváme k nedávné minulosti anebo současnosti RPG her. Gotické horory v podzemních labyrintech nebo výpravné eposy galaktického měřítka zkrátka potřebují tu správnou hudbu, aby dobře… Nu, jaké slovo použít jiné než „vyzněly“? Zachraňování světů a růst hrdiny je postě nutné hudebně podepřít. A že na to byla situace připravena, to se dozvíte v sedmých Retro notách!

RETRO NOTY O HUDBĚ V MODERNÍCH RPG HRÁCH POSLOUCHEJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Ono to dává smysl. Stejně jako se pod vlivem výkonnější technologie měnila hratelnost, procházel vývojem i zvukový a hudební doprovod. Začali se objevovat skladatelé jako Nobuo Uematsu, Matt Uelmen, Jak Wall, Kai Rosenkranz a další. Jejich práci jste slyšeli ve hrách jako Final Fantasy VII, Diablo, Mass Effect, Gothic a uslyšíte ji i v Retro notách. Jarda u nich navíc nachází zajímavá spojení se světem rocknrollu. Uslyšíte, že vás také překvapí!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Retro noty 07: Hudba současných RPG

  • Tenhle díl ve mně vyvolal tolik vzpomínek. PC mám od roku 1997. Hrál jsem skoro všechny zmíněné hry a hudbu jsem vnímal jako součást atmosféry bez které by byl zážitek poloviční.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *