NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 94: Logické hry

Logické či puzzle hry jsou tak široký žánr, že jej prakticky nejde zmapovat v jednom ani pěti podcastech. Vydal by na knihu.

Od AAA titulů jako Portal 2 po absolutně indie hříčky programované ve volném čase studenty, za vším najdeme jasný záměr: potrápit mozkové závity a odměnit hráče dobrým pocitem z vyřešené hádanky.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

I tento žánr má ovšem své zásadní tituly, které už se dají v podcastu přiblížit snadněji. A taktéž mají tyto zásadní puzzle kousky specifické soundtracky. Někdy jde o výraznou muziku, jindy ambientní podklad, bez výjimky se však odlišují od toho, co v běžné herní produkci zní. Tady má totiž hudební doprovod stimulovat myšlení, nikoliv šponovat nervy nebo udávat tempo. Proto jsme se na ty nejzásadnější soundtracky podívali v tomto dílu podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Retro noty 94: Logické hry

  • Mechanické balistické počítače se používaly i během 2. sv. války, a zřejmě i po ní, až do nástupu elektroniky.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *