NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 95: Vynálezci, inovátoři, revolucionáři a pábitelé 4

Ve čtvrtém dílu série „Vynálezci, inovátoři, revolucionáři a pábitelé“ Michal Rybka podrobně rozebírá výzvy spojené s akademickým prostředím a zdůrazňuje ekonomické aspekty vyššího vzdělání.

Wolf společně s moderátorem Martinem Vaněm přináší pohled na neviditelné problémy vysokoškolského systému, včetně kompetitivního prostředí a dilemat vyučujících.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Inspirativní příběh geniálního chlapce Laurenta Simonse pak ukazuje, jak se školství umí flexibilně přizpůsobit a poskytnout podporu na míru, zejména pro nadané jednotlivce.

Odkazy na videa zmiňovaná v povídání:

Why Jung Hated Philosophers:

Things you don’t say out loud in academia [9 open secrets]:

The man who almost faked his way to a Nobel Prize:

The man who tried to fake an element:

Poslechněte si ostatní Wolfcasty, historický přehled naleznete na retronation.cz.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

4 komentáře: „Wolfcast 95: Vynálezci, inovátoři, revolucionáři a pábitelé 4

 • Jen k tomu Jungovi, ve videu se zmiňuje, že i ve svých textech filosofy zmiňuje velice zřídka, trochu Sokrata a Platóna. Jung adoruje Herakleitóse (předsokratovský filosof) a dokonce ho považuje svým způsobem (v principech jeho myšlení) za prvního hlubinného psychologa:-)

  Tak to jen pro zajímavost, že by to nebylo tak, že filosofii odmítá úplně – jen je velice selektivní. Odpor k moderní filosofii je dán Kantovo „obratem k subjektu“. Ten ukazuje, že existencialisti nemluví ani tak o světě, jako spíš o sobě… ale to do jisté míry každý filosof, a tak trochu i vědec (i ten do svého zkoumání chtě nechtě projektuje svou pozici)

  Reagovat
 • Co je zac ten viglink.com ze je to na blacklistoch skoro vsade? V umatrixe a ublock-u som si to odblokoval ale filter u ISP zatial vzdavam. Mozno zajtra… Zelam vela vytrvalejsich posluchacov.

  Reagovat
 • *skoro vsade – konkretne „Peter Lowe’s Ad and tracking server list“

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *