NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 95: Bojovky

Street Fighter, Mortal Kombat, Tekken, to je jen zářivá špička masivního ledovce jménem bojové hry.

Jde o jeden z nejstarších videoherních žánrů vůbec, protože první tituly se objevily už téměř před půl stoletím. Byly sice prkenné, měly daleko do toho, co dnes v rámci hratelnosti vnímáme u bojovek jako standard, ale položily základy fenoménu, který byl v branži výrazný po dalších pětadvacet let.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Je pravda, že po roce 2000 zažily bojovky strmý sešup popularity a dnešní tituly jsou jen matným odleskem dřívější slávy. Za těch téměř padesát let jsme však dočkali řady jedinečných titulů, které se zapsaly do srdcí hráčů – a taktéž nabízely specifický hudební doprovod. Soundtracky, jaké zní v bojovkách, a platí to jak pro ty stařičké tak současné, mají svá specifika. Proto si je představíme blíže v tomto dílu podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *