NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 98: Hudba simulátorů chození

Simulátory chození jsou poměrně mladý žánr, přes pár dávných pokusů vznikl až v roce 2012 s úspěchem hry Dear Esther. Velmi rychle se ovšem etabloval a získával si komunitu, v polovině dekády už pojem „walking simulator“ znal kdekdo a první žánrové kousky začínaly sbírat herní ocenění i maximální recenze.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Hudba je nedílnou součástí žánru, dokonce v něm hraje větší roli než jinde. Tajemství, temnota, nejistota, ale i klid nebo hezké vzpomínky, s tím vším simulátory chození pracují a hudba v nich zásadním způsobem pomáhá umocňovat zážitek. Proto aktuální Retro noty věnujeme právě tomuto originálnímu žánru a jeho hudební stránce.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *