NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 100: Nelehké soužití software a hardware 4

Je tady poslední díl Wolfcastu na téma Nelehké soužití software a hardware. Michal Rybka se v poslední části podcastu zabývá vývojem technologií práce se zvukem a novými trendy v oblasti kvantového programování a hardwaru pro umělou inteligenci.

Rozebírá se dynamika mezi softwarem a hardwarem, která často vytváří zajímavý cyklus inovací. Jako příklad slouží vývoj technologií práce se zvukem, který začal v softwaru, přešel k hardwarové akceleraci a nakonec se opět vrátil k softwaru. Prvotní přístup využíval jednoduché přepínání stavů reproduktoru, avšak s postupem času se objevily specializované čipy, které byly schopny vydávat zvuk nezávisle na procesoru. Dalším krokem byly zvukové karty, jako například Sound Blaster, které nejen přinesly nové syntézy zvuku, ale také komplexní efekty a možnosti.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Společně s Martinem Vaněm se podíváme na nové trendy v oblasti kvantového programování a hardwaru pro umělou inteligenci. Wolf také zmiňuje technologie jako memristory a jejich potenciál v oblasti paměťových technologií. Závěrem podcastu jsou položeny otázky týkající se role hardwaru a softwaru ve vědě a technologii, vlivu uzavřených a otevřených systémů a výzvách při pokračování v odkazu vědců jako von Neumann.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *