NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 97: Nelehké soužití software a hardware 1

První díl série na téma „Nelehké soužití software a hardware“ zkoumá příchod Windows 11 a s ním spojené hardwarové požadavky, které posílají do penze mnoho starších zařízení.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Ponoříme se do konkrétních technických aspektů spojených s Windows 11, včetně UEFI vs. BIOS, bezpečnostních prvků jako Secure Boot a důležitosti TPM 2.0. Dále se vydáváme na filozofické dobrodružství, zkoumající dualismus těla a duše od starověkých Egypťanů přes Platóna a Aristotela až po moderní neurovědu.

Prozkoumáváme analogii mezi tělem a duší jako metaforou pro vztah hardware a software a připomínáme si významnou postavu von Neumanna.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Wolfcast 97: Nelehké soužití software a hardware 1

  • A pak, že Rybka nemá rád filosofii a půlka podcastu je filosofie :- )

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *