NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 100: Hry s pirátskou tématikou

Hry s pirátskou tématikou jsou fenomén. Možná se to tak nemusí zdát, protože těch skutečně populárních či historií prověřených kousků bychom napočítali na prstech obou rukou, ale od osmdesátých let jich vyšlo tolik, že je jich dnes okolo dvou stovek. A to nemluvíme třeba o pirátských DLC do totálně odlišných titulů jako třeba The Sims.

Ale jsou tu s námi skoro stejně dlouho jako herní průmysl. Série Monkey Island, Sea of Thieves, Assassin’s Creed: Black Flag, Risen 2, Tropico 2 a mohli bychom ještě dlouho pokračovat. Jak ale znějí jejich soundtracky? Vyvinuly se za tu dobu nebo stále dokola omílají tu samou námořnickou píseň? Možná budete během poslechu podcastu Retro noty sami překvapeni, jakými cestami se skladatelé soundtracků do pirátských her vydali. Totiž vypluli.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *