NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 94: Vynálezci, inovátoři, revolucionáři a pábitelé 3

Ve třetím dílu série o vývoji a kreativitě Michal Rybka nahlíží na pasivní destrukci společnosti, kdy některé skupiny, přestože nejsou jejími nepřáteli, zneužívají její ochranu a prostředky.

Společně s moderátorem Martinem Vaněm nahlídneme na výjimečnou situaci v Izraeli a jeho sociální podporu ortodoxních věřících. Další téma se zaměřuje na potenciální fanatismus a jeho dopady na technologie, včetně internetových filtrů či „košer telefonů“. Podíváme se na vztah fanatismu a extrémního postoje k politice.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Druhá část epizody se zabývá nebezpečnou separací vědeckých elit a diskutuje o problémech spojených s demokracií a zastupitelskou demokracií. Zaznívá otázka, zda věří elity v demokracii, a přichází se zkušenostmi historie, včetně příkladů „písařských republik“. V epizodě je rovněž probírána nutnost kontrakultury a inovátorů, kteří přinášejí změnu prostřednictvím svého přesvědčení a nápadů.

Odkazy z povídání: „Bit-con-nééééééct!“ https://www.youtube.com/watch?v=yIL9wLxG01M
astragalomancie – TALLER JUEGOS FUNERARIOS „HUAIRU NUMISMÁTICO“: https://www.youtube.com/watch?v=Eb6y_ZF8h0E

Poslechněte si ostatní Wolfcasty, historický přehled naleznete na retronation.cz.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *