PodcastyRetro noty

Retro noty 32: Kyberpunk v herní hudbě

Nějakou dobu se nebude mluvit o ničem jiném, než o Cyberpunk 2077. Kyberpunkové hry se ale objevují už od osmdesátých let a Jarda Konáš vás provede jejich hudbou.

Na hudbě z kyberpunkových her se dá sledovat trochu nesouvislý vývoj. Nejprve jasně odkazovala k hudebním žánrům jako new wave nebo post punk, následovaly pokusy o přiblížení se filmové epičnosti, ale došlo i na ambientní či industriální cestu, aby se nakonec hudba obloukem vrátila k ryze hudebním žánrům a připomínala house či electroclash.

RETRO NOTY O KYBERPUNKOVÉ HUDBĚ VE HRÁCH SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

To všechno v sobě měly za posledních třicet let soundtracky kyberpunkových her a v aktuálním dílu si spolu tu zvukovou horskou dráhu projedeme. Dojde na kultovní herní tituly i polozapomenuté perly, ve všech případech ovšem platí, že tak, jako je svérázný kyberpunkový žánr, byla vždy svérázná i hudba doprovázející kyberpunkové hry.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *