PodcastyRetro noty

Retro noty: Jarda Konáš startuje nový podcast s hudbou pro Warcraft

Kapitán Retro not Jarda Konáš zavedl v úvodním díle svoje retro plavidlo k hudebnímu doprovodu série Warcraft.

Se začátky studia Blizzard a s prvním Warcraftem z roku 1994 je neodmyslitelně spjaté jméno Gregory Alpera, který složil hudbu prakticky „poslepu“ k neexistující hře. V dalších letech se v sérii objevili skladatelé Glenn Stafford, Derek Duke, Tracy W. Bush a Jason Hayes, který je hlavní tváří hudebního doprovodu her od Blizzardu.

PRVNÍ RETRO NOTY SI POSLECHNĚTE ZDE!

Všechny jmenované Jarda v Retro notách probírá a na jejich hudbě dokumentuje nejen vývoj série od Warcraftu až po World of Warcraft, ale také proměnu přístupu hernímu doprovodu. Jednoduše řečeno, dlouho byly jen orchestry z počítače, ale pak začaly nastupovat i orchestry živých lidí. Není divu, že u Warcraftu hostoval i Jeremy Soule! K dalším zajímavostem patří i fakt, že Blizzard byl ochoten vydávat alba od virtuálních umělců. O tom všem se na zhruba půl hodině dozvíte – a my doufáme, že budete poslouchat až do konce 🙂

Retro noty najdete na následujících odkazech:

Anchor

Spotify

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O produkci

Retro noty Jardy Konáše jsou logickým vyústěním příspěvků od našich patronů na Patreonu. Zavázali jsme se vydávat podcasty, ale chceme je dělat tak, aby nesly jasný otisk Retro Nation a tudíž i váš. Retro noty budou vycházet na střídačku s Wolfcastem, historickými pohledy na (nejen) hardwarovou minulost od Michala Rybky. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

9 komentářů: „Retro noty: Jarda Konáš startuje nový podcast s hudbou pro Warcraft

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *