PodcastyRetro noty

Retro noty 02: Život a dílo Jeremyho Soulea

V druhém podcastu Retro noty uslyšíte hudbu od “Johna Williamse herní hudby” – Jeremy Soulea.

Jarda Konáš se vypravil po historických stopách Jeremy Soulea, jehož hudba mnohokrát otřásla herním světem. Propracované orchestrální kompozice doplňují epická dobrodružství jako The Elder Scrolls, Knights of the Old Republic, Guild Wars, Total Annihilation a další. Neexistuje snad hra, ke které by Soule napsal hudbu a “netrefil se”. Však se mu také říká John Williams herního průmyslu.

JEREMYHO SOULEA V RETRO NOTÁCH USLYŠÍTE ZDE!

Jarda mapuje Souleho začátky, od sbírání CDček (vydělával si na ně sekáním trávníků) přes hledání ideálního vydavatelského partnera až po úspěšné vlastní symfonie. Poslechněte si to – a dejte nám na retronationrulez@gmail.com vědět, jak jste spokojení.

POZOR! Už jsme i na Google Podcast a na Applu. A nejen to. Pořádně jsme se rozrostli. Kde všude tedy najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Retro noty 02: Život a dílo Jeremyho Soulea

  • Perfektní díl. Doufám, že se brzy dočkáme Lineage OST (Bill Brown)

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *