ČLÁNKYPATREON

Retro GamesPlay končí!

Praha – 26. 7. 2019: Video pořad o starých hrách Retro GamesPlay na Games.cz je dnes vysílán naposled. Důvodem je ukončení spolupráce ze strany vydavatelství Tiscali a redakce Games.cz.

Jestli to tu nechcete číst, pokračujte rovnou na

Patreon Retro Nation

5 let. Přes 200 dílů. Stovky hodin. To vše s vysíláním Quake 2 doběhlo do konce. Bývalí moderátoři Dobrovský a Olejník ohlásili odchod z mediálního světa. Dobrovský odjíždí na blíže neurčenou dobu do indického ašrámu a Olejník bude na svém statku na jihu Čech. „Budu v kolně lepit BMW X5 ze sirek. Dokud to nedodělám, tak nevylezu. Z vypálených sirek,“ dodal Olejník.

Byl to ŠOK!

Zpráva oslovila i zahraniční pozorovatele. „What the Doom?!“ nechal se slyšet John Romero ze svého domu v irském Galway. Ostatní reakce byly podobně zděšené. Na naši otázku začal před několika hodinami odpovídat Warren Spector a stále odpovídá. Richard Garriott se zamknul do svého hradu a trucuje. Jarek Kolář se slzami v očích začal kreslit Tajemství Oslího ostrova II. Britští novináři vyhlásili Gamexit.

DNA Dobrovskýho a Olejníka (ta zrzavá)

Ve chvíli největšího retro temna svítá naděje. Profesor X z Akademie věd seškrábal z prosezených židlí ve studiu DNA Dobrovského a Olejníka a pěstuje jejich klony. „Budou k nerozeznání, ale změna tu bude. Vzhledem k možnostem vědy v 21. století nebude ani jeden z nich takový idiot,“ uvedl. „Výsledky má práce budou k vidění 2. srpna 2019 na speciálním youtubovém kanále.“ První vlaštovka je k vidění zde.

Profesor dodal, že jako oldskool gamer to myslí upřímně a chce silné retro. Proto žádá všechny sympatizanty:

Zvažte finanční příspěvek na Dobrovského a Olejníka v2.0 na

Patreonu Retro Nation

Kufr plnej peněz!

8 komentářů: „Retro GamesPlay končí!

 • Tak jo 🙂 odběr na RetroNation a games.cz jde fuč 😀 sledoval jsem tam jen vás 😉

  Reagovat
 • Taky se těším na další pokračování 🙂 vidím, že chystáte i něco o megadrivu 🙂 , kdyby jste chtěli něco zapůjčit někdy na nějaké díly tak nějaké historické artefakty se mi doma válejí 🙂 . Např původní megadrive, několik her, funkční SNES atd 🙂 a spousta letitých orig her 🙂 např DOOM 2 atd 🙂

  Reagovat
 • Tak tato zpráva mě opravdu nemile zaskočila a překvapila. Byla to snad jediná rubrika / pořad, který mě opravdu zajímal a vždy něčím mile překvapil. Chtěl jsem Vám i několikrát napsat nějaké další náměty ke zpracování. No, je to škoda, bohužel TM si vůbec neuvědomuje dopady tohoto rozhodnotí, ačkoliv to bylo asi po oboustranné dohodě. I když jste používali pro stream YouTube kanál, tak i přesto hodně lidí právě používalo web games.cz jako vstupní bránu, a to bude znamenat ve svém důsledku další odliv čtenářů. Bohužel tento web už není to co býval a s každou podobnou změnou tento online plátek ztrácí svou zajímavost a jedinečnost. Bohudík obsah tvoří lidi a s Retro Nation tím pádem games.cz ztrácí i některé své další věrné posluchače i diváky.

  Na druhou stranu jsem šťastný, že se Vám podařilo celý projekt zachovat, protože to má svůj smysl. A rád Vás budu dál sledovat a také bych Vás rád i nějak podpořil, pokud to bude nějak možné…

  Tímto Vám přeji hodně úspěchů do nového začátku a skvělý start….

  Reagovat
 • Ja som vedel, že keď začalo to pochybné NeoRetro, že v tom bude niečo viac. Games.cz z YouTube som si práve odstránil. Nevidím dôvod to ďalej sledovať.

  Reagovat
 • Zrušil jsem odběr na games.cz

  Sledoval jsem tam jenom vás dva pašáky, takže budu dál pokračovat na vašem kanále. Už se těším na dnešní video. Jste nejlepší.

  Reagovat
 • Je to pravda, toto bude podstatně lepší, poučnější a zajímavější než nuda v produkci zbytku redakce games cz. Sledoval jsem retro gamesplay téměř pět let. Přeji hodně zdaru.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *