PodcastyTalk to...

Poslechněte si podcast Talk to s Honzou Kavanem

Výrazně na sebe upozornil s 3D psychologickým hororem Someday You‘ll Return, Honza Kavan však na scéně působí od roku 2007 a o zkušenosti se podělil v našem podcastu.

Honzu Kavana jsem poznal před mnoha lety, když společně s Lukášem Medkem hledali cesty do médií, aby informovali o zahájení vývoje Someday You‘ll Return. V dalších letech jsem se s oběma členy studia CBE Software setkával na tuzemských i zahraničních výstavách a konferencích, kde jejich hra získávala ocenění a obdiv. Honzu jsem poznal nejen jako člověka schopného v půl čtvrté ráno kompilovat na hotelovém pokoji nový build, debatovat dlouhé hodiny o adventurní produkci minulých dekád a skákat ve dvě v noci do studeného moře, ale také jako skladatele, hudebníka a člověka ochotného cíleně a (to je důležité) pokorně prozkoumávat nové směry ve hrách, hudbě i umělé inteligenci. A o tom všem si povídáme.

PODCAST TALK TO… JAN KAVAN SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Pochopitelně, že jsme mluvili o Someday You‘ll Return. Ale také o adventurách LucasArts, Honzově propojení s mezinárodní nezávislou scénou a o herní hudbě. Jako hudebník a skladatel s klasickým vzděláním má Honza na herní hudbu názory, které se jinde neslýchají. Zkrátka, lidé, poslouchejte pozorně!

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří hry vyvíjejí, mají o nich co říci, ale zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Jakuba Dvorského, Jindry Skeldala, Lukáše Macury nebo Honzy Orny a Petra Bulíře, kteří v něm seděli v minulých měsících. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec.

Talk to… vychází nepravidelně. a Retro Nation najdete ještě hardwarové Wolfcasty novináře Michala Rybka a Retro Noty o herní hudbě od hudebního publicisty Jardy Konáše. Obvykle 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *