NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 99: Metal ve hrách

Metal. Milovaný žánr, který nestárne (ať si kdo chce co chce říká). Na scénu nastoupil zhruba ve stejné době, kdy se rodil herní průmysl, a tak byla jen otázka času, kdy se videohry a metal protnou.

Sice to chvíli trvalo, ale když se tak na konci osmdesátek konečně stalo, vznikl nový fenomén trvající dodnes: metalové hry. 

Velká část z nich jsou zapomenuté tituly a o nějakých „tříáčkových“ kouscích nemůže být až na výjimky řeč. Většinou se metal šrouboval na osvědčené herní modely a výsledek pak fungoval spíš jako interaktivní merch než nějaký přelom v digitální zábavě. O to zajímavější sbírku však metalové hry dnes, s odstupem času tvoří. Proto jim věnujeme tento díl podcastu Retro noty. Připravte se na pořádnou jízdu!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *