PodcastyRetro noty

Retro noty 31: Rytmické hry

Rytmické hry vybočují z toho, co jsme v Retro notách zvyklí poslouchat. Hratelnost v nich totiž vychází přímo z hudby.

Nejpopulárnějším zástupcem žánru je Guitar Hero, díky kterému se každý může chvíli cítit jako na rockovém koncertě, ale rytmické hry nechají hráče vžít prakticky do čehokoliv, co si s hudbou a vystupováním na pódiu dovede představit. Můžete si hrát na bubeníka, dýdžeje, tanečníka a sokolíci možná ocení i hry, ve kterých cvičíte aerobik.

RETRO NOTY O RYTMICKÝCH HRÁCH SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Každý takový titul má svou specifickou hudbu a celý tento žánr má za sebou zajímavý příběh: popularita rytmických her se lišila podle dekády i podle regionu, někde se hrají dodnes, jinde už se na ně dávno zapomnělo. Dnešní podcast mapuje historii tohoto originálního žánru a dojde i na nějakou tu kuriozitu.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *