PodcastyRetro noty

Retro noty 09: Tvorba Nobua Uematsu

Jarda Konáš představuje dílo Nouba Uematsu, dvorního skladatele série Final Fantasy, který začal s hudbou již roku 1986.

Zajímat se o herní hudbu a neslyšet o Nobuo Uematsovi prakticky nejde. Skladby, které složil pro sérii Final Fantasy hrají velké symfonické orchestry (a my sedmičku hráli tady), menší komorní útvary a na různé nástroje (a efekty) je interpretují stovky youtuberů. Sbírají desítky tisíc shlédnutí a koncerty? Ty bývají s železnou pravidelností vyprodané. Jaké štěstí, že vy si můžete v klidu domova poslechnout hudební profil slavného skladatele a s Jardou Konášem se zaposlouchat do skladeb z her, o kterých jste třeba nevěděli.

RETRO NOTY O TVORBĚ NOBUA UEMATSU SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Uematsa inspiroval Elton John, Beatles a Simon & Garfunkel, ale také Petr Iljič Čajkovskij nebo středověké popěvky. Dojem z jeho skladeb je silný a nezapomenutelný, Uematsu je proto řazen k nejvlivnějším herním skladatelům posledních třiceti let.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *