PodcastyRetro noty

Retro noty 03: Začátky a konce 8bitové hudby

Skladatelé pro osmibity? Borci! Do minima paměti nacpali maximum muziky a Jarda Konáš se jim věnuje v nových Retro notách.

O osmibitové hudbě bylo hodně napsáno, namluveno a navzpomínáno. Pamatujete si ji ale vy? Jarda Konáš vás vezme na výpravu skrz roky, které rozeznívala kníkavá a pípavá hudba osmibitových strojů a arkádových strojů. Nezapomene ani na 16ti bitové konzole a na to, jak se dnešní skladatelé inspirují postupy těch z 80. let. Uslyšíte Maria, Duck Tales, Sonica, Star Wars, Castlevanii, Space Invaders, ale také Shovel Knight nebo Undertale a spoustu dalších.

RETRO NOTY O OSMIBITOVÉ HUDBĚ USLYŠÍTE ZDE!

Při výrobě podcastu se Jarda zapřisáhl všemi pixely a polygony, že se jednou vrátí k výrazným osmibitovým skladatelům. Máte se na co těšit! Dejte nám na retronationrulez@gmail.com vědět, jak jste spokojení.

Kde všude tedy najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Retro noty 03: Začátky a konce 8bitové hudby

  • Když jsme u těch osmibitů, prosím C64 a taky ZX Spectrum. Zatím to bylo hlavně Nintendo.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *