PodcastyWolfcast

Wolfcast 62: Cesta k umělé inteligenci 1

Povídání o tom, jak se lidstvo dostalo k úvahám a pokusům stvořit umělou inteligenci a proč je důležité v tomto ohledu řešit podstatu otroctví.

Michal Rybka se v prvním díle svého Wolfcastu o AI ponoří nejprve do hluboké historie a představí koncept starověkého otroctví. Jaké skutečně bylo, z jakého důvodu vzniklo a jaký mělo filozofický podtext.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Rovněž si v tomto díle představíme několik uměleckých děl, které mají společný jmenovatel – a tím je fascinace robotikou. Dozvíte se, jaká jsou jejich poselství a jak nám můžou pomoci chápat problém, který s příchodem umělé inteligence potenciálně může vyvstat.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Overcasts Pocket Casts Radio Public RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Wolfcast 62: Cesta k umělé inteligenci 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *