PodcastyTalk to...

Podcast Talk to s Honzou Ornou

Arkádové muzeum v Červeném újezdě vybudoval Honza Orna, který vám řekne, o čem je pro něj sbírání starých her.

S Honzou Ornou se známe řadu let, srazy Retro Nation ostatně probíhají v jeho muzeu Arcade hry, proto se nedivte, že jsme si ho pozvali do dalšího dílu Talk to. Popovídali jsme si o jeho sběratelských začátcích, úspěších, ale také rizicích. Když zkrátka sbíráte něco, pro co potřebujete postavit stodolu, tak se to bez určitých komplikací neobejde. Zajímá nás ale, proč to Honza vůbec začal dělat. Čím jeho sběratelská vášeň začala, i to, jak skrz ní mění vlastní svět a svět kolem sebe.

PODCAST TALK TO… JAN ORNA SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

A aby toho nebylo málo, dozvíte se, jak náročný je provoz muzea a herny zároveň, a jak probíhají výpravy za arkádami po celé Evropě. Pavel s Honzou se zastaví i u sovětských a starých evropských arkád a tím to rozhodně nekončí. Proč Honza začal sbírat Amigy a co chce dokázat Peteru Molyneuxovi tím, že dělá asi nejdelší longplay hry Powermonger v historii českého internetu? Dozvíte se v našem Talk to.

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří hry vyvíjejí, mají o nich co říci, ale zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Jakuba Dvorského, Jindry Skeldala, Lukáše Macury nebo Michala Berlingera a Petra Bulíře, kteří v něm seděli v minulých měsících. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec.

Talk to… vychází nepravidelně. a Retro Nation najdete ještě hardwarové Wolfcasty novináře Michala Rybka a Retro Noty o herní hudbě od hudebního publicisty Jardy Konáše. Obvykle 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *