PodcastyRetro noty

Retro noty 27: Skladatel Doom Robert Prince

Wolfenstein, Doom, Duke Nukem 3D i další kultovní tituly spojuje hudba Roberta Prince. Pojďte si ji s Jardou Konášem poslechnout!

Robert Prince je výjimečný hned z několika důvodů. Kromě toho, že patří s ohledem na svůj věk mezi skladatelské kmety, zažil také jako hudebník éru, o které si každý, o kom už byla v Retro notách řeč, může nechat jen zdát. A nádavkem bojoval ve Vietnamu. Kdo o sobě tohle v herní branži může říct?

RETRO NOTY O HUDBĚ BOBBYHO PRINCE SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Princeova hudba je typická razancí, temnotou, agresivitou a schopností uprostřed hektického tempa pomalu, ale pečlivě budovat atmosféru. Vzhledem ke svému věku používá postupy, které by se od něj i o dvě generace mladší kolegové mohli učit. A taky, že učí. Soundtrack z Dooma je taková legenda, že jej spousta Princeových kolegů i široká skupina hráčů považuje za nedostižnou metu. Pojďme si život a dílo Roberta Prince představit blíže v tomto dílu podcastu Retro noty. 

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *