PodcastyRetro noty

Retro noty 44: Hudba z Dungeons & Dragons

Jarda Konáš miluje Dungeons & Dragons a v aktuálních Retro notách vás provede soundtracky her z tohoto prostředí. A rozhodně nedojde jen na krokovací dungeony!

Dungeons & Dragons je fenomén. Jedna z prvních her na hrdiny od 70. let ušla dlouhou cestu, během které se nesmazatelně zapsala do popkultury a srdcí mnoha hráčů. A taky do videoherní branže, stačí si vzpomenout, jak zásadní byly ve své době tituly jako Eye of the Beholder nebo Baldur’s Gate.

RETRO NOTY O HUDBĚ Z D&D USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Tak jako se liší světy Dungeons & Dragons, liší se i videohry, které se v nich odehrávají. Proto v těchto Retro notách nebudeme jen sledovat evoluci herního soundtracku v průběhu dekád, ale i jeho proměnu v závislosti na žánru, nikoliv době. Od samých počátků až k novince Dungeons & Dragons: Dark Alliance, od Mečového pobřeží až do vesmírných dálav Spelljammeru, na to vše se v podcastu podíváme. Tedy, to vše si v něm poslechneme. Nabruste meče a připravte lektvary, kouzelný svět Dungeons & Dragons čeká…

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *