ArtefaktRETRO TV

Artefakt: Rollcage

Co vznikne, když zkombinujete písničky Fatboye Slima a rychlost převyšující 500 km/h? Nesmrtelné závody Rollcage ze stáje legendárních Psygnosis!

V roce 1999 na naše monitory a televize zaútočila vysokorychlostní oboustranná auta, která perfektně zvládala jízdu nejenom po hladkém asfaltu, ale i po stropech tunelů. A to v takovém kvaltu, že nám z toho šla hlava kolem.

Rollcage budeme hrát v pátek 20.9.2019 od 18:00! Video sledujte zde!

Nešlo jen o závody – po tratích se válela hrstka ničivých zbraní, díky kterým se jednotliví závodníci propracovávali skrz závodní rošt až do čelních pozic. Ovšem pozor! Být první zároveň znamenalo, že vás mohly mít na mušce naváděné rakety. Byla to zkrátka automobilová řežba, kterých od té doby vyšlo jen málo – a z toho mála se navíc jen hrstka mohla měřit s originálem. A na ten se podíváme právě dnes!

Vývojářské studio Attention to Detail už dnes bohužel neexistuje, ale zanechali nám tu po sobě pár zajímavých kousků. Kromě Rollcage je to například i exkluzivních launch titul pro konzoli Atari Jaguar jménem Cybermorph. Někteří si možná vzpomenou i na oficiální licencovanou hru k olympijským hrám v Sydney (2000), ovšem vysokorychlostní závody oboustranných vozidel zůstávají jejich nejvýraznějším dílem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *