PodcastyRetro noty

Retro noty 06: Hudba zlaté éry RPG

Jarda Konáš pokračuje ve svém hudbomilném tažení skrz historii RPG. Dungeon Master, Might & Magic a další. To musíte slyšet!

V minulém podcastu se Jarda vypravil na úplný hudební úsvit v RPG hrách, nyní se dostává do zlaté éry RPG. Ta je vymezena polovinou osmdesátých let na jedné straně a přibližně první pětiletkou let devadesátých na straně druhé. RPGčka dostávala solidní hudební doprovody, dokonce se často komponovaly nové pro opětovné vydání starých „němých“ RPG. Pool of Radiance, Dungeon Master, Might & Magic, Forgotten Realms nebo Bard’s Tale a další, ty všechny uslyšíte. Dozvíte se jejich autorech nové informace a možná si vzpomenete na dlouhé hodiny, které jste nad nimi proseděli.

RETRO NOTY O HUDBĚ VE ZLATÉ ÉŘE RPG USLYŠÍTE ZDE!

Nejen zlatá éra pro RPGčka – v době, kdy vypukla, prožívaly boom i další odvětví, třeba deskové hry nebo fantasy literatura. Všechno se vším souvisí, jak se říká a Jarda toto tvrzení svým povídáním podtrhuje. Osmdesátky byly skutečně zlaté – z jejich popkulturní tavné pece vyrostly fenomény, které ovlivňují podobu současné zábavní mediální krajiny do dneška. Takže si o tom poslechněte.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *