PodcastyRetro noty

Retro noty 05: Hudební začátky v RPG hrách

Jarda Konáš se nechává doprovázet hudbou k Temple of Apshai, Ultimám a dalším RPG stříbrného věku.

Přestože hudba neodmyslitelně patří ke každé hře, v 80. letech minulého století to bylo dost jinak. To například hudba u her hrála jen na začátku anebo vůbec. První RPGčka se proto nesly ve znamení ticha a pípání (tedy hudba) se v nich začalo objevovat až postupně. Na první pokusy o hudbu v RPG se soustředil další díl Retro not Jardy Konáše. Kromě zmíněné Temple of Apshai a série Ultima v nich uslyšíte ukázky z Tunnels of Doom nebo Dragonstompers, Dragon Quest a dalších.

RETRO NOTY O ZAČÁTCÍCH HUDBY V RPG USLYŠÍTE ZDE!

Jarda v průběhu práce na scénáři zjistil, že není možné v jednom díle pokrýt vývoj hudby v RPG žánru. Proto se soustředí jen na hry ze stříbrného věku RPG. Na zlatý věk se podívá příště a zřejmě nezůstane jen u jednoho dílu. Poslouchejte Retro noty – všechno se dozvíte! Dejte nám na retronationrulez@gmail.com vědět, jak jste spokojení.

Kde všude tedy najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Retro noty 05: Hudební začátky v RPG hrách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *