ArtefaktRETRO TV

Artefakt: Doom 3

Líbí nebo nelíbí? Doom 3 vyvolává kontroverzi i 15 let po vydání. Podíváme se na to!

Mnoho z nás se těšilo na nový Doom Eternal, který měl podle původního plánu vyjít 22. listopadu 2019. Jenže nenadálý posun vydání na 20. března 2020 udělal všem fanouškům motorových pil čáru přes rozpočet. Co naplat, podíváme se alespoň na třetí díl, který letos v srpnu oslavil krásných 15 let!

ARTEFAKT O DOOM 3 SLEDUJTE V PÁTEK 8. LISTOPADU 2019 V 18:00 ZDE! (KLIKNĚTE)

Doom 3 se od předchozích dílů výrazně lišil. Zatímco předchozí díly byly poměrně barevné, rychlé a narvané akcí, trojka na to šla jinak – prý si autoři splnili sen a udělali Doom tak, jak si ho vždycky představovali. Jako temný atmosférický horor, kde ke slovu přijde nejen pistole ale i baterka! Zároveň ale zachovali dostatek reálií, aby alespoň nějaká provázanost s původními díly zůstala.

Řadě hráčů tohle nešlo moc pod vousy (samozřejmě budete tvrdit, že vy jste mezi ně nepatřili), navíc o pár měsíců později vychází i Half-Life 2, který žánr FPS zase posouvá někam úplně jinam. I přes řadu laciných „jumpscares“ je ale i dnes Doom 3 pořád velmi zábavnou hrou, nikoliv jen přehlídkou Carmackovy technologické obsese.

Ke třetímu Doomu se váže řada zajímavých příběhů, třeba komplikovaná spolupráce s Trentem Reznorem z NIN nebo maléry s uniklou betaverzí. O tom všem (a mnoha dalších věcech) si popovídáme v našem videu. 

Jeden myslel na “Artefakt: Doom 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *