PodcastyRetro noty

Retro noty 37: Hudba fotbalových her

Fotbal, to je hudba! Na koncert hudebních motivů z fotbalových her vás vezme Jarda Konáš.

Fotbalové hry jsou staré prakticky stejně jako videohry samy. Už od konce sedmdesátých let generace hráčů mířily kulatý míč mezi dvě brankové tyče, byť tehdejší hry fotbal připomínaly jen opravdu s velkou dávkou představivosti. Tak, jako se postupně vyvíjela jejich kvalita i zpracování, postupně se měnil i zvukový a hudební doprovod.

RETRO NOTY O HUDBĚ VE FOTBALOVÝCH HRÁCH POSLOUCHJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Dneska, když se řekne soundtrack z FIFA, vyskočí nám v hlavě představa playlistu plného šťavnaté muziky od hvězd i objevů hudební scény. Ale byly časy, kdy FIFA hudbou připomínala spíše Sim City, ba dokonce některé hry svou hudbou zněly spíš jak plošinovky s Mariem. O tom všem je sedmatřicátý díl Retro not. Zelená je tráva, fotbal, to je hra!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *