PodcastyRetro noty

Retro noty 35: Bardi Might & Magic Paul Romero & Rob King

Jarda Konáš vás zavede do říše not pánů, kteří mohou za hudbu série Might & Magic – ale nejen to! Otevřete sluchovody, hudba přitéká.

Legendární herní značka Might & Magic je neoddělitelně spjata s autorskou dvojicí Rob King a Paul Romero. Ačkoliv nebyli u jejího zrodu, zapojili se až do práce na prvním dílu Heroes of Might & Magic, jejich tvůrčí rukopis vtiskl Might & Magic takové kouzlo, že od té doby pracovali na všech dalších dílech.

RETRO NOTY O HUDBĚ PAULA ROMERA & ROBA KINGA POSLOUCHJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Přestože jejich skladatelské dílo prakticky zůstalo zakonzervováno ve světě Might & Magic, nebáli se s ním pracovat dál a přenést je mimo obrazovky počítačů. Zároveň jsou oba talentovaní muzikanti, kteří se každý zprvu realizoval v úplně jiné oblasti. Proto se v podcastu podíváme nejen na jejich dílo, ale povíme si i příběh, jak se jejich zprvu absolutně vzdálené cesty náhodou protnuly. A z té náhody nakonec vznikly jedny z nejhezčích melodií v herní historii.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *