PodcastyTalk to...

Poslechněte si podcast Talk to… Jakub Dvorský

Založil studio Amanita a s hrami jako Machinarium a Samorost proslavil českou herní tvorbu v zahraničí. Nejen o tom mluví Jakub v našem podcastu.

Těžko si představit dnešní českou herní krajinu bez Machinaria (2009) a série Samorost (2003-2015). Pozornost nejen českých hráčů, ale i těch zahraničních, k nim přitahuje detailní 2D grafika, hravé animace a perfektní zvukový a hudební doprovod. Stojí za nimi tým Jakuba Dvorského, výtvarníka a animátora, který vedle vlastní tvorby podporuje projekty menších týmů a v rozhovoru pro Retro Nation vypráví o tom… no, o tom, proč to dělá, a jak to začalo!

ROZHOVOR TALK TO… JAKUB DVORSKÝ SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Bylo to tehdy v Brně, kdy si vývojářské ostruhy vysloužil s projekty Dračí historie a Asmodeus, s hrami se ale seznámil ještě dobách osmibitů. A už tehdy mu přišly zajímavé. Skutečný zlo nastal po studiu na UMPRUM v Praze, po kterém se Jakub vrhnul na pole nezávislého vydávání her v době, kdy „udělat se sám“ nebylo ještě zcela normální.

Předchozí díly série Talk to… najdete ZDE!

Podcasty Retro Nation můžete poslouchat na následujících službách:

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Talk to…

Cyklus Talk to… je povídáním s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Novinář Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec.

Talk to… vychází nepravidelně. Na Retro Nation najdete ještě hardwarové Wolfcasty novináře Michala Rybka a Retro Noty o herní hudbě od hudebního publicisty Jardy Konáše. Obvykle 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Poslechněte si podcast Talk to… Jakub Dvorský

  • A bude patch na změnu barvy Chuchla ?…I zelení mají právo být na obrazovce !!!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *