PodcastyWolfcast

Wolfcast 03: Desetiletí šestnáctibitů

Michal Rybka se vrací k vzestupům a pádům Atari ST a Amiga a řekne, proč se všichni smáli PCčku.

V naší podcastové sérii orientované na historii hardwaru se dostáváme do bodu, kdy vedle sebe paralelně běžely osmibitové počítače (o těch jsme natočili předchozí podcast) a šestnáctibitové. Ty dokázaly audiovizuální zázraky: Hry na nich vypadaly krásně a zněly v porovnání s osmibity nebo reproduktorem počítače úžasně. A nejen hry. Kancelářské a specializované programy vycházely vstříc běžným uživatelům a umělcům, Amigu například představil Andy Warhol a na Atari skládala řada hudebníků své tracky.

WOLFCAST VĚNOVANÝ ŠESTNÁCTIBITŮM SI POSLECHNĚTE ZDE!

Zdálo se, že šestnáctibitům nic nestojí v cestě. Jenže to PCčko s operačním systémem MS-DOS, kterému se všichni vysmívali, nakonec dokázalo zvrátit silový poměr a stát se tím, co si lidé pořizovali domů. Důvod zvratu na poli domácích počítačů se, stejně jako spoustu dalších informací, dozvíte v třetím Wolfcastu.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *