PodcastyRetro noty

Retro noty 10: Rockové hvězdy ve videohrách

Paul McCartney, David Bowie, Queen a Aerosmith – to je jen několik z mnoha umělců, jejichž tvorbu pro virtuální světy vám pustí Jarda Konáš.

Rockeři a počítačové hry? To je vztah, který se musel naplnit. Tvůrce textů a hudby hry zajímaly od úplných začátků a nebylo to jen kvůli tomu, že se to dobře hraje. Důležité bylo i to, že to dobře hraje! A tak se ti nejodvážnější rockeři vydávali na území videoher se svými vlastními hrami, pro které propůjčovali podobu, písničky anebo skládali zcela nové a unikátní. Kteří to byli, a jak to znělo, to vám pustí Jarda Konáš v dalším díle oblíbeného (protože minimálně my v Retro Nation ho hodně oblibujeme!) podcastového seriálu Retro Noty.

RETRO NOTY O ROCKERECH VE VIDEOHRÁCH SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Propojení hudby, obrazu a interaktivity dvojitě podtrhl David Bowie v Omikron: The Nomad Soul. Ještě před tím tady ale byli jiní. Že mezi ně patří i Paul McCartney, Aerosmith, Queen nebo Michael Jackson, to možná mnohé překvapí. A ještě úsměvnější je, jak jejich prezence ve hrách vypadala a zněla. Třeba s McCartneym jste ve hře pro Commodore 64 jezdili Londýnem a kompletovali části poztrácení písničky. A hudba od Queen podkreslovala 3D adventuru o boji proti společenské totalitě. Poslechněte si to, budete zírat!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *