PodcastyRetro noty

Retro noty 25: Russell Shaw – Dvorní skladatel Petera Molyneuxe

Bez přehánění – Russell Shaw je výjimečný skladatel. Proč? Inu, co hra, to legenda. Dungeon Keeper. Fable. Syndicate. A spousta dalších!

A za druhé do branže přišel už jako zkušený studiový a hudební producent, který se otrkal jak v osmdesátkové televizní tvorbě, tak na britské taneční scéně začátku devadesátek, což je zkušenost, která řadě muzikantů stačila ke vstupu do hudebních dějin, těm méně známým pak alespoň k napsání vzpomínkové knihy.

RETRO NOTY O TVORBĚ RUSSELLA SHAWA SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Teprve po těchto zkušenostech přišel Russell Shaw do studia Bullfrog, ve kterém se potkal s Peterem Molyneuxem. Mezi těmito dvěma pány začala spolupráce, která vydržela desítky let a jejímiž plody byly tak výtečné hry jako Dungeon Keeper, Syndicate nebo Fable. Kouzelná a stylová hudba z kouzelných a stylových her, o tom bude dnešní podcast.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *