PodcastyRetro noty

Retro noty 33: Hitmanův skladatel Jesper Kyd

Do hudebního světa přišel s Commodore 64, neopustil ho během Amigy a dnes skládá pro světoznámé značky jako Assassin‘s Creed nebo Borderlands.

Nedávno vydaná hra Assassin’s Creed Valhalla kromě desítek hodin zábavy nabídla i jeden velký návrat: na herním soundtracku se podílel Jesper Kyd, který složil hudbu k velké části celé asasínské série prvním dílem počínaje a Revelations konče. A není to jediná slavná značka, ke které Kyd vytvářel hudbu a zásadně se tak podílel na atmosféře her. Zmiňme například State of Decay, Hitman nebo Borderlands, klasiky MDK 2 či Messiah, ty všechny nesou Kydův rukopis.

RETRO NOTY O HUDBĚ JESPERA KYDA SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Pracovitý Dán kromě herních soundtracků skládá hudbu i k filmům a seriálům. Na to vše přijde v Retro notách řeč a pokud byste se chtěli o Jesperu Kydovi dozvědět ještě něco víc, v aktuálním Levelu s ním Pavel Dobrovský dělal rozhovor. A je to velmi zajímavé čtení!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *