NewsPodcastyTalk to...

Talk to o Stínech nad Slezskem s Petrem Kubíčkem

Jeden člověk, jedna hra. O čerstvé fantasy detektivce jsme mluvili s jejím autorem.

Petr Kubíček poslední měsíce a roky nedělal nic jiného, než jednu jedinou hru: 1428: Stíny nad Slezskem. Zasazena do historického rámce husitských výbojů do Polska ukrývá v sobě hra alternativní příběh, ve kterém střídavě odhalujete plány okultistů a služebníků ďáblových. Částečně je to jako adventura, částečně jako bojovka a hodně příběhovka. Petr k nám zašel do studia promluvit o tom, jak v jednom člověku celou hru udělal. A povídání je to strhující!

PODCAST TALK TO O 1428: STÍNECH NAD SLEZSKEM S PETREM KUBÍČKEM POSLOUCHEJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

K Retro Nation má Petr osobní vazbu. Právě na našich facebookových fórech poprvé uvolnil demo verzi, abyste mu ji vy připomínkovali. Dává to smysl. Petr se netají tím, že inspiraci hledal v titulech z 90. let minulého století a ze začátku toho 21. Lovil tedy přesně v těch vodách, ve kterých i my operujeme!

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří hry vyvíjejí, mají o nich co říci, ale zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Jirky Pavlovského, Mikoláše Tučka nebo PJ Strnada a Kuby Dvorského, kteří v něm již seděli. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Spotify
Anchor
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec. 

Další podcasty Retro Nation:

Wolfcast novináře Michala Rybka o historii (nejen) herního hardwaru.

Retro Noty hudebního publicisty Jardy Konáše o herní hudbě.

Svorky ve kterých hodinu rozebíráme jednu novou hru.

Podcasty vycházejí pro patrony vždy v neděli. V pondělí vychází zdarma pro všechny.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *