PodcastyTalk to...

Talk to: PJ Strnad o The Last Oricru

Rádio Talk to přináší povídání o životě a inspiraci autora hry, která v sobě kombinuje soulsovku a Wizardry.

Existuje několik momentů v životě člověka, které rozhodnou o jeho budoucnosti. Nebo její značné části. Pro Pavla J. Strnada to bylo prozření, že chce dělat hry, ale že obsah a pravidla těch her bude diktovat on sám. Následovalo zjištění, že na takové věci se peníze těžko shánějí. A tak začal žít dvojím pracovním životem, kdy na straně jedné pracoval a vydělával a na té druhé psal hry. S nadsázkou by se dalo říci, že všechny se jmenovaly Lost Hero, a že se inspirovaly v Pavlem zbožňované sérii Wizardry, ale také Might & Magic nebo Fallout a Dark Souls. Na současné verzi se podílí desítky lidí a název se změnil na The Last Oricru. Možná jste o ní už slyšeli. Jestli ne, tak se zaposlouchejte a kromě všeho ostatního se dozvíte, co je to vlastně to divné slovo „oricru.“

POVÍDÁNÍ S PAVLEM STRNADEM O THE LAST ORICRU POSLOUCHEJTE ZDE! (KLIKNĚTE) 

A teď vám něco řekne Pavel, tedy ten Dobrovský. Pavla Strnada jsem začal védat před pár lety na různých konferencích. Ze začátku na mě působil jako typický magor, který má příliš velké oči a chce udělat to svoje ultimátní epické fantasy RPG. Pak jsem se s ním bavil častěji a zjistil, že jestli to někdo dokáže dotáhnout, tak to je právě on. Kromě zkušeností mu nechybí urputnost a poloha „kašlu na vás, dělám si to po svém.“ A obětuje tomu hodně. Po několika letech jsem pochopil, že Pavel Strnad je magor, který má příliš velké oči a chce udělat to svoje ultimátní epické fantasy RPG. A že ho prostě a jednoduše udělá. Přeji příjemný poslech.

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří hry vyvíjejí, mají o nich co říci, ale zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Martina Schovance, Lukáše Macury nebo Honzy Orny a Martina Bacha, kteří v něm již seděli. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Spotify
Anchor
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec. 

Talk to… vychází nepravidelně. Na Retro Nation najdete ještě hardwarové Wolfcasty novináře Michala Rybka a Retro Noty o herní hudbě od hudebního publicisty Jardy Konáše. Obvykle 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí. 

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *