PodcastyTalk to...

V dalším díle podcastové série Talk to uslyšíte Jiřího Pavlovského

Povídali jsme si o komiksech, knihách, hrách, vyžírání chlebníků na conech, ale také a hlavně o tom, jaké hry nám jdou k duhu.

Znamená to neustále se vracet. Ať už ke starým hrám, knihám, komiksům nebo nápadům. Znamená to zkoumat současnost s nástroji naostřenými minulostí, užívat si popkulturu dneška až na dřeň. Takové je povídání s Jirkou Pavlovským, člověkem, který se kromě naftařského kabátu (nebo co to nosí) zapsal do naší paměti jako vydavatel komiksů Crew (a spolumajitel stejnojmenného vydavatelství), spisovatel a recenzent nespočetného množství videoher a držitel literárních cen. Jak nezapomínají zmínit jeho životopisci, patří do generace Jiřího Kulhánka a Štěpána Kopřivy a stejně jako s nimi se s jeho jménem setkáváme již od divokých devadesátek. A protože uplynula spousta času, je tohle povídání už vyklidněné. 

PODCAST TALK TO S JIŘÍM PAVLOVSKÝM POSLOUCHEJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Nazdar, tady je Pavel. Poprvé si Jirku pamatuji někdy roku 1997, kdy na Draconu v Brně … No, nebudeme zabíhat do podrobností. Ostatně, komu z vás se něco podobného nestalo? Tak vidíte! Navíc nevím, jestli to bylo roku 97, jestli to byl Dracon a ani, jestli šlo o Brno. Jirkovy texty o knihách, hrách anebo prostě jen tak texty jsem hltal. Z scifistického podhoubí došel k vydávání komiksů a já si ho opět pamatuji někdy kolem roku 2003, kdy jsem mu začal odpovědně svojí produkcí kazit scénáře k Level TV. Bylo to celkem namáhavé. Budiž mu k dobru přičteno, že mě jen proklínal, ale nikdy fyzicky nemučil. 

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří hry vyvíjejí, mají o nich co říci, ale zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Martina Schovance, Lukáše Macury nebo Honzy Orny a Martina Bacha, kteří v něm již seděli. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Spotify
Anchor
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec. 

Talk to… vychází nepravidelně. Na Retro Nation najdete ještě hardwarové Wolfcasty novináře Michala Rybka a Retro Noty o herní hudbě od hudebního publicisty Jardy Konáše. Obvykle 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí. 

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *