NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 74: Bloudění směrem k technologiím 1

Michal Rybka volně navazuje na předchozí téma a jeden starší díl – Antitechnická hnutí.

V prvním díle třídílného opusu o bloudění směrem k technologiím se Wolf společně s Martinem Vaněm podívají na to, jak funguje biologická evoluce. Dozvíte se tak například, že vznik civilizace naší úrovně je statisticky velice nepravděpodobný, nýbrž vyžaduje výjimečně náhodnou sekvenci událostí.

PODCAST SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Obáváte se Teorie temného lesa? Michal ne a v tomto díle vás přesvědčí proč. V detailu si dále rozebereme téma Jedinec versus společnost. V podcastu o stopáži téměr půldruhé hodiny na vás čeká ovšem jako vždy i spousta jiných zajímavých informací.

Poslechněte si ostatní Wolfcasty, historický přehled naleznete na retronation.cz.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Wolfcast 74: Bloudění směrem k technologiím 1

  • Dobra uvaha jen skoda toho navazeni se do Dawkinse. Protoze on chape pojmy „sobecky gen“, nebo „slepy hodinar“ uplne ve smyslu vyzneni celeho podcastu. Napriklad hodinar je metafora pro mechanizmy kterymi se evoluce ridi a „slepy“ je proto, ze nevi co dela (tedy nema cil). Podobne „sobecky gen“ je take zkratka, ze uspesny gen se siri lepe, nez neuspesny bez ohledu na dusledky pro konkretni organismus. Tedy zrhuba totz co j v podkastu. Doporucuji precist.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *