PodcastyWolfcast

Wolfcast 26: Sir Clive Sinclair

Jméno, které nejde vynechat. Clive Sinclair se postaral o rozvoj a explozi vývoje her na počítači, i když sám hry nehrál. Jak to bylo se Sinclairem (člověkem i počítačem) vám řekne Michal Rybka.

Dal světu ZX Spectrum – alespoň tak se o Clivu Sinclairovi uvažuje nejčastěji. Ve skutečnosti počet a rozmanitost jeho elektronických výrobků neznala mezí. Patřily mezi ně kapesní televize, vysílačky, ale i elektrická auta, která nakonec podnikání pana Sinclaira přinesla záhubu. O životě neobvyklého excentrika a jedné z nejvýznamnějších osob elektrotechnické revoluce, která by snesla srovnání se Stevem Jobsem nebo Elonem Muskem, se rozpovídá Michal Rybka s Martinem Vaněm v podcastu Wolfcast.

WOLFCAST O SIRU CLIVEU SINCLAIROVI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Shodou okolností – a nebylo to plánované – jsme se na Retro Nation věnovali počítači ZX Spectrum v posledním hardwarovém Artefaktu. Podívali jsme se do útrob legendárního gumáka (v čtvrté portugalské revizi s 48 kb paměti), zahráli si několik her a povídání o osobě Cliva Sinclaira doprovodili dobovými záběry.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o vaporware, československých počítačích, antitechnických hnutích nebo o dějinách 3D akcelerace a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *