PodcastyWolfcast

Wolfcast 18: Uživatelská rozhraní II.

Je ovládání myší lepší než a) dotykové ovládání, b) gestikulační rozhraní, c) mluvení na počítač? I o tom povídá Michal Rybka v novám Wolfcastu!

V minulém díle se Michal věnoval prastarým uživatelským rozhraním, tentokrát se zaměřuje na nové přístupy k věci. Například dotykové, gestikulační nebo hlasové ovládání. Ano, umí to váš chytrý telefon, ale základy těchto moderních uživatelských rozhraní se datují do 70. let minulého století. Na zajímavé povídání nejen o technologiích, které se prosadily, ale také o těch, které byly příliš šílené nebo o ně prostě a jednoduše nebyl zájem, vás vezme Michal Rybka a Martin Vaňo. Stačí si jen kliknout.

DRUHÝ WOLFCAST O UŽIVATELSKÉM ROZHRANÍ SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michal se toho nebojí a zastaví se i u FTRI (Frustrated Total Internal Reflection) technologie, která vypadala jako ohromný stůl, na kterém se ovládají systémy třeba v Battlestar Galactica nebo Tron. Anebo se zmíní o všech možných pohybových ovládáních, případně těch, které spoléhaly na snímání prostoru před televizí kamerami.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o poslední míli, zobrazovačích nebo antitechnických hnutích nebo o vizionáři Douglasu Engelbartovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Wolfcast 18: Uživatelská rozhraní II.

  • Jen doplním, že v T-mobile se dovoláte robotovi, který rozezná hlas a pokusí se odpovědět nebo přesměrovat hovor podle vaší odpovědi. Tedy již nemají „stiskněte 5“.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *