PodcastyWolfcast

Wolfcast 15: Antitechnická hnutí

Michala Rybku znáte jako hardwarového archeologa, ale také jako komentátora současné doby. Strach ze sítí 5G zasazuje do historického kontextu.

Michal, doplněný moderátorem Martinem, se od současnosti odráží k problematice technologií, které vyvolávají odpor anebo přinášejí nepříjemnosti. Je jedno, jaké číslo má století, ve kterém se tyto technologie objeví – technofobie a její kamarádka technooptimistka chodí zásadně spolu a dokáží vyvolat pěkný mumraj. Michal k antitechnologickým hnutím přistupuje analyticky na úrovni techniky a společenských věd. Poslechněte si to!

WOLFCAST O ANTITECHNICKÝCH HNUTÍCH SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

A až s tím budete hotoví, pošlete odkaz na Wolfcast dál. Tenhle nečekaný úkrok stranou by totiž mohl zajímat i lidi, kteří na Retro Nation nenarazili, ale mohlo by je bavit poslouchat názory na současný technologický svět.

Michal nedávno probral třeba paměti, rozvoj I/O, poslední míli nebo zobrazovače.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

3 komentáře: „Wolfcast 15: Antitechnická hnutí

 • DIky moc, informaceoverflow ale rad si to poslechnu vickrat. skvela prace s timhle dilem, fakt

  Reagovat
 • Whou Michal Rybka ma primo extremni prehled – malem mi praskla hlava. Super mega snad nejlepsi podcast dosud! Michal Rybka na hrad!
  Krank

  Reagovat
 • Opravdu nejlepší wolfcast.. přehled, povídání paráda. Hodně mi to hraje do noty !!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *