PodcastyWolfcast

Wolfcast 12: I/O

Input/Output – tedy, jak a přes co počítač přijímá a vysílá data, to je téma Michala Rybky a téměř sto minutového Wolfcastu!

Nějak se ta data musí dostávat ven a dovnitř, to je přece jasné. Jenže bez standardizace to nejde a právě hledání nejlepšího I/O rozhraní se věnovali inženýři již od dob telegrafových. Teprve s počítači a osmibity to začalo být pořádně zajímavé, objevují se paralelní a sériová zapojení, která vedou až k rozhraním, která si posluchači a diváci Retro Nation dobře pamatují: MIDI, SCSI, FireWire, Thunderbolt a samozřejmě USB. Že se i při povídání o takových věcech dá zajímavě citovat z Bible, to je jen taková třešnička na nejnovějším Wolfcastu.

WOLFCAST O PROBLEMATICE I/O SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michal se dostává i k zajímavým poznatkům, které souvisí s kategorizací různých dat. Ta přestává být tím nejdůležitějším, stejně jako výrobci preferují rychlost přenosu před jeho bezpečností, což může vést k nepříjemným dopadům. Je to poslouchání strhující a zajímavé, jak ostatně sami víte nebo se o tom poprvé přesvědčíte!

A kdybyste to nevěděli, Michal nedávno probral třeba procesory, paměťová média, grafické karty a klávesnice, myši a paměti.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

2 komentáře: „Wolfcast 12: I/O

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *