PodcastyTalk to...

Talk to: Se Skeldalem o Skeldalu

Hra, knižní série a nakonec audio kniha Brány Skeldalu – to vše na ploše téměř 25 let. Jindra Skeldal vám řekne, jak to vlastně se Skeldalem má.

Během letních a podzimních měsíců jste mohli na Retro Nation poslouchat autorskou četbu na pokračování Brány Skeldalu. Jsme rádi, že jsme s vaší pomocí dostali možnost oživit knihu hlasem jejího autora, který zároveň navrhnul původní herní předlohu, krokovací dungeon Brány Skeldalu z roku 1998. A protože právě vyšel poslední díl celé knižní série (zde můžete koupit přímo od Strak na vrbě), řekli jsme si, že nastal vhodný čas, aby Jindra povyprávěl o tom, co pro něj značka Brány Skeldalu znamená, jak se mu četla audio kniha a – pozor! – proč už nebude psát fantasy.

POVÍDÁNÍ S JINDROU SKELDALEM O SKELDALU POSLOUCHEJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Jindra je člověk literární, a tak se nelekněte, až se náhle řeč stočí na knihy současných českých autorů a na detektivky těch zahraničních. V tu chvíli opouštíme vody her a retra, ale zase vám přineseme zajímavé tipy na to, kam byste měli obrátit své zraky. Tohle povídání uteče jako voda! Nebo jako Skeldal ze studia. A jestli vám to bude málo, tak si můžet eposlechnout, jak byl Jindra naším úplně prvním hostem v Talk to!

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří hry vyvíjejí, mají o nich co říci, ale zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Martina Schovance, Lukáše Macury nebo Honzy Orny a Martina Bacha, kteří v něm již seděli. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Spotify
Anchor
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec. 

Talk to… vychází nepravidelně. Na Retro Nation najdete ještě hardwarové Wolfcasty novináře Michala Rybka a Retro Noty o herní hudbě od hudebního publicisty Jardy Konáše. Obvykle 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí. 

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Talk to: Se Skeldalem o Skeldalu

  • Jestli Skeldal nečetl Abercrombiho První Zákon a navazující knížky, vřele mu ho doporučuju. Je to cynický low-fantasy se skvěle propracovanejma postavama, přičemž tenhle rok by měla být přeložená jeho poslední knížka do češtiny.
    Jinak audio kniha parádní, přivedla mě k jeho další tvorbě. 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *