ArtefaktRETRO TV

Program na prosinec 2022

Vítá Vás město Rapture, klobouk si odložte vlevo, ADAM si doplňte u prvního zásobníku a připravte se na tuhý boj. Za chvíli přijde Velký taťka.

To není možné. Bioshock nemůže být patnáct let starý. Vždyť jsme ho hráli, no… přibližně před… achjo. Ano, přátelé, je tomu patnáct let, co naše monitory pohltila tma oceánu, aby nás po pár vteřinách v bezedných hlubinách poprvé přivítalo město Rapture a jeho křivolaké uličky, temná zákoutí a zejména místní přátelská cháska obyvatel. Bioshock nezřídka bývá označován jako nástupce System Shock. Ještě aby ne, když šéfem vývoje byl Ken Levine, který dělal na druhém dílu System Shock stejně jako pár dalších vývojářů podílejících se na Bioshock. 

SLEDUJTE ARTEFAKT NA PŘÁNÍ O BIOSHOCK 9. 12. OD 18:00 ZDE! (KLIKNĚTE)

Hra je sice ze žánru FPS, ale základní střílení obohacuje o tři typy munice a hlavně o genetické úpravy hlavního hrdiny, které mu dávají nadpřirozené schopnosti. I když příběh vaší postavy je zajímavý, mnohem zajímavější je příběh samotného města. Rapture svou minulost vypráví skrze audionahrávky a také přes svůj art deco styl, který přes notnou dávku rozkladu dává stále na odiv, jaká smetánka dříve město obývala. Hra zaznamenala masivní úspěch s prodejem více jak tří milionů kopií a dočkala se dalších dvou neméně úspěšných pokračování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *