PodcastySvorky

Podcast Svorky o Pentiment s Jardou Konášem, Honzou Olejníkem a Martinem Vaněm

Hluboký ponor do středověkého Bavorska pod taktovkou scénáristy Joshe Sawyera ze studia Obsidian.

Pro posluchače a diváky Retro Nation bude skvělou zprávou, že ve svém středověkém thrilleru Pentiment se nechal scénárista Josh Sawyer inspirovat klasikou Darklands (1992) od Microprose. Nevyrazil ale na výlet do fantasy luhů a hájů, namísto toho se soustředil na reálný život fiktivního kláštera a města ve středověkém Bavorsku. Odehraje se tu vražda – a nejen ta. Skrz pátrání poznává výtvarník Maler středověké reálie, lidi a jejich životy. Jak to celé funguje dohromady se dozvíte v novém díle Svorek.

SVORKY O PENTIMENT SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Na pohled je Pentiment hrou nenápadnou a možná až nudnou, ale její propracovanost vyvolává závratě a nadšení z toho, co jsou hry a jejich zkušení (a všemi mastmi mazaní) autoři schopni vytvořit za spektákl. A nemusí být ani dabovaný. Však si to poslechněte.

Své postřehy a nápady nám pište do diskuze na Facebooku nebo do mailu retronationrulez@gmail.com. A jestli se vám povídání líbilo, tak nám napište recenzi a zhodnoťte na vaší podcastové platformě. A jestli se vám to líbilo ještě víc, tak zvažte, zda nechcete podpořit projekt Retro Nation na Patreonu. Kromě Svorek se scházíme několikrát týdně ve videích a podcastech, které se věnují klenotům z minulosti – videoherním i myšlenkovým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *