PodcastyWolfcast

Wolfcast 64: Vzestup middleware 1

Co je to middleware a jaká je jeho historie? Dozvíte se ve Wolfcastu, věnovaném právě tomuto tématu!

Middleware si můžeme představit jako jakousi mezivrstvu, která zprostředkovává komunikaci mezi dvěma softwary. Vzestup middleware je cesta od programování pro holé železo po moderní mnohonásobnou abstrakci – souvisí s komplexitou hardwaru a má zjednodušit produkci, zvýšit bezpečnost a v neposlední řadě též zajistit zpětnou kompatibilitu.

PODCAST USLYŠÍTE NA ANCHOR.FM! (KLIKNĚTE)

V prvním díle povídání o historii middleware se Michal Rybka společně s Martinem Vaněm odrazí od historického psaní programů přímo pro daný hardware, srovnají von Neumannovskou a Harvardskou architekturu, představí profil schizofrenního génia Terrence Andrewa Davise a jeho monstrózní dílo TempleOS, na což plynule navážou popisem dalších operačních systémů.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Overcasts Pocket Casts Radio Public RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *