PodcastyWolfcast

Wolfcast 63: Cesta k umělé inteligenci 2

Poslechněte si závěrečnou část povídání Michala Rybky o umělé inteligenci.

V povídání navážeme na rané automaty, jakými byli stroj z Antikytéry, loutkohra za doby Herona Alexandrijského či automatony mladšího data stvoření od francouzského hodináře z 18. století jménem Pierre Jaquet-Droz.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Z mechanické historie se přesuneme až do století minulého, kde již můžeme vypozorovat první zárodky umělé inteligence. Projdeme si historii lidského snažení stvořit robotickou mysl a rozebereme si specifické problémy, které vidina pokročilé AI skýtá.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

2 komentáře: „Wolfcast 63: Cesta k umělé inteligenci 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *