PodcastyRetro noty

Retro noty 63: Inon Zur a jeho epické soundtracky

Jarda Konáš připravil profil známého skladatele megalomanské orchestrální hudby.

Inon Zur patří mezi nejznámější skladatele v oboru herní hudby. V branži je něco málo přes dvacet let, za celou tu dobu je ale považovaný za jednoho z největších odborníků na orchestrální a sborovou hudbu. Na jeho práci je to znát, Zur patří mezi ty autory, které podle výpravných aranží poznáte po pár tónech. 

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT ZDE NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Do světa her si ale hledal cestu pomalu. Prakticky celé devadesátky se věnoval skládání pro film a televizi a teprve s nástupem milénia přišla i Zurova chvíle. Podílel se na řadě slavných značek, Fallout, Prince of Persia, Syberia a nyní chystá hudbu do připravované hry Starfield. Mimochodem, až po natáčení našeho podcastu Bethesda vydala zprávu, že vydání hry přesouvá až na příští rok. Proto se omlouváme za malou chybičku. Jaký byl celý životní příběh Inona Zura a na jakých hrách dělal? To vše se dozvíte v tomto díle podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *