PodcastyWolfcast

Wolfcast 60: Historie algoritmů 1

Algoritmy jsou důležité, ale přehlížené. Poslechněte si povídání Michala Rybky o jejich historii.

Wolf přinese pohled do dávné minulosti, a to až do období 2500 let před naším letopočtem – do Babylonu. Algoritmy se v té době již využívali pro dělení či výpočtu času a pozice těles. Přeneseme se dále do starověkého Egypta a Řecka, objasníme si, jak se dostal algoritmus do jazyka.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Od hluboké historie se dostaneme až k modernímu pojetí algoritmů a zde Michal představí rozsáhlý profil polyhistora Gottfrieda Wilhelma Leibnize. Německého génia, který svou prací významně přeskočil dobu, ve které žil. Zabýval se koncepty, které se později zjevují teorii pravděpodobnosti, biologii, medicíně, geologii, psychologii, ligvistice a počítačové vědě.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *